1920 jam: Stwórz grę z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej

Pula nagród sięga 20 tys. zł(*).

Krakowski Park Technologiczny, KGHM i GamePlanet przygotowali 7-dniowe wydarzenie, podczas którego możecie rozwinąć umiejętności, wyrobić sobie kontakty i, po prostu, dobrze się bawić. Niuans? Stworzone gry muszą nawiązywać do Bitwy Warszawskiej.

„Mogą (one – dop. red.) stanowić wartość edukacyjną i być nowym sposobem dbania o pamięć historyczną tej jednej z przełomowych bitew w dziejach nie tylko Polski, ale i całego świata. Na ten aspekt zwrócimy szczególną uwagę podczas oceny gier konkursowych”.

– podkreśla Daniel Lichota z KGHM Polska Miedź.

Organizatorzy dopowiadają, że podczas trwania jamu odbędą się webinaria oraz konsultacje z twórcami i specjalistami z Muzeum Historii Polski, przygotowano również filmy i materiały, które można wykorzystać w tworzonym dziełku.

By wziąć udział w zabawie musicie wypełnić formularz (dostępny pod tym adresem). Rejestracja potrwa do 15 czerwca, samo wydarzenie odbędzie się zaś w dniach 22-28.06.

Wyniki poznamy już 6 lipca. Zdobywcy pierwszego miejsca mogą liczyć na 10 tys. zł, drugiego – 3 tys. zł, a trzeciego – 2 tys. zł. Dodatkowo autorzy najlepszej gry przeglądarkowej zainkasują 5 tys. zł. Dopowiedzmy, że najlepsze ze stworzonych tytułów zostaną później udostępnione w serwisie GamePlanet.

Po więcej informacji odsyłam na www.1920jam.pl oraz na facebookową stronę wydarzenia. Partnerami akcji są: Filmoteka Narodowa, Muzeum Historii Polski, Fundacja Indie Games Polska, PolskiGamedev.pl oraz Onet.pl.

 

(*) Bywalcy jamów doskonale jednak wiedzą, że nie o pieniądze tu chodzi (co zresztą wypunktowali nasi rozmówcy w artykule „O jamach bez słodzenia„).