Lumencraft wykopuje się z wczesnego dostępu

Ludzkość ocalą górnicy!

Debiutanci z 2Dynamic zapowiedzieli Lumencrafta w 2021 r., otwarcie wskazując na swoje inspiracje (Darkwood, Noita) i niemal od razu udostępniając demo. Gra w otwarte karty chyba im się opłaciła – gdy wczesnodostępny build ukazał się na Steamie (w kwietniu 2022), obcowało z nim nawet 800 ludzi jednocześnie. A że czas i koszty produkcji nie były wielkie – wydawca (Star Drifters) mógł odbębnić sukces.

Pełna wersja ukaże się już 28 lutego. Pozwoli nam ona na grę bądź solo, bądź w kooperacji, oferując zarówno proceduralnie generowane mapy, jak i rozpisaną na 27 misji kampanię fabularną. Dodajmy, że społeczność przygotowała na start dodatkowe poziomy.

Rdzeń rozgrywki się nie zmienił: w postapokaliptycznym świecie ludzkość zeszła do podziemi, a jej nadzieją na przetrwanie jest tytułowy lumen, ukryty we wnętrzu planety surowiec. Trzeba go jednak wydobywać nie tylko z kilofem, ale i z karabinem w dłoni; dostępu do cennego zasobu bronią bowiem hordy przeciwników!

Zabawa ma miksować tower defense, budowę bazy, shootera i elementy roguelite’a. Jak tak eklektyczny miks wygląda w praktyce – dowiecie się ze zwiastuna premierowego.

Szczególnie zainteresowanych odsyłamy do steamowej karty katalogowej Lumencrafta.