Premiera Lords of the Fallen 2 najwcześniej w 2021 roku

Pierwsze wzmianki o kontynuacji hitu spółki CI Games pojawiły się w 2014 roku. Teraz podczas czatu inwestorskiego dowiedzieliśmy się, że Lords of the Fallen 2 na pewno nie wyjdzie w 2020 r.

Na pytanie o premierę kontynuacji Lords of the Fallen prezes CI Games Marek Tymiński odpowiedział:

Zdecydowanie za wcześnie jest na ustalenie daty kontynuacji gry Lords of the Fallen. Nie będzie jej na pewno w 2020 roku, ale od przyszłego roku planujemy stopniowo coraz większe wydatki kwartalne na ten projekt.

Oznacza to, że od pierwszych wzmianek na temat LotF2 do ewentualnej premiery minie co najmniej 7 lat, choć pierwotne plany mówiły o roku 2017. W międzyczasie CI Games zadowolone ze sprzedaży chwaliło niemieckie studio Deck13, które było współtwórcą LofF. Po czym zerwało umowę z uwagi na „nienależyte wykonanie”, by chwilę później ogłosić porozumienie.

W czerwcu 2018 spółka ogłosiła, że podpisała umowę z Defiant Studios, które miało pracować nad Lords of the Fallen 2. W sierpniu ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że gra powstaje od zera, co oznaczało kolejne opóźnienia. Jednak w maju tego roku CI Games wypowiedziała umowę, bo według spółki twórcy nie wywiązali się z pracy. Równocześnie wyszedł komunikat, że LotF 2 dokończy wewnętrzny zespół przy wsparciu zewnętrznych podwykonawców. Od tego czasu o losach gry nic nie było wiadomo.

Spółka CI Games skupiła się na mającym niedawno premierę Sniper: Ghost Warrior Contracts. Wspomniany czat inwestorski to pierwsza od dawna informacja i oznacza to, że Lords of the Fallen 2 na pewno trafi na kolejną generację konsol. Czy na pewno będzie to rok 2021, tego nie wiadomo.