Life: Nacon rusza z serią symulatorów, dwa z nich stworzą Polacy

Nie dziwota, bo akurat w tym gatunku jesteśmy mistrzami świata.

Wczorajsze Nacon Conect zapamiętamy choćby za sprawą ujawnienia Robocop: Rogue City, nad którym pracuje krakowski Teyon (Terminator: Resistance, Rambo: The Video Game). Godzi się jednak zauważyć, że wydawca krótko zapowiedział także gry z serii Life, jakimi chce podbić serca miłośników symulatorów.

Chief Life wydaje się odpowiedzią na sukces rodzimego Cooking Simulatora. Hotel Life – potencjalnym konkurentem Hotel Renovatora. Z kolei mikole (pot. miłośnicy kolei) powinni zainteresować się Train Life: A Railway Simulatorem, za który odpowiada lubelski Simteract. Pierwszy, króciutki fragment rozgrywki prezentujemy poniżej:

Wczesnodostępny build zadebiutuje na Steamie już 15 lipca. Dodajmy, że Nacon wydaje się wierzyć w projekt, całkiem niedawno firma poinformowała o zwiększeniu jego budżetu produkcyjnego o 1/3.

PS Choć nie zaprezentowano ich na zwiastunie, w skład serii Life mają wchodzić także Surgeon Life: A Hospital Simulator od tajskiego RingZero Game Studio oraz Architect Life: A Building Simulator od Polaków z SimFabric.