Hotel Renovator: The Dust prezentuje drugi symulator (do 2021 wyda ich 15!)

W przerwach od adaptowania „cyklu inkwizytorskiego” studio deratyzuje i mebluje hotele.

Wrocławska firma znalazła się na ustach wszystkich za sprawą zapowiedzi Ja, Inkwizytor, gry, która przeniesie na monitory twórczość Jacka Piekary. Ma to być polska odpowiedź na przygodówki Quantic Dream czy Telltale, ale z oprawą inspirowaną płótnami Hieronima Boscha. Więcej możecie się dowiedzieć z naszej relacji.

Tytuł ukaże się dopiero w 2022, jednak The Dust wcale nie próżnuje. Studio pozyskało inwestora na 15 projektów i właśnie poznaliśmy drugi (po symulatorze deratyzatora) z nich. Hotel Renovator stanowi kolejną odpowiedź na ponad milionowy zbyt House Flippera. Główna różnica czai się w tytule: zamiast zajmować się renowacją mieszkań, odnowimy obiekty, w których świadczy się krótkookresowe usługi noclegowe.

– Chcielibyśmy, żeby gracze poczuli więź z Hotelem, który muszą odnowić. Zależy nam na tym, żeby gracz miał możliwość rozwijania każdej usługi w hotelu, począwszy od wyremontowania i wyposażenia obiektu, aż po stworzenie unikatowego charakteru swojego budynku

– twierdzi prezes. Poza pokojami gościnnymi zajmiemy się także basenami, salami konferencyjnymi i restauracjami. Własnoręcznie wyburzymy ściany i wymienimy deski, ściągniemy tapety, wyłożymy kafelki, umeblujemy przybytek i posprzątamy po zaproszonych gościach. Pierwsze sukcesy pomogą nam w zdobyciu środków na kolejne modyfikacje, dzięki którym nasz obiekt zdobędzie lepsze oceny, a w efekcie: kolejne hotelowe gwiazdki.

Pierwszy zwiastun gry prezentujemy poniżej. Więcej o niej dowiecie się ze steamowej karty katalogowej.