Layers of Fear prezentuje filmowe intro i zaprasza do ogrania dema

Premiera nowego Layers of Fear coraz bliżej, więc studio Bloober Team mocno ruszyło z promocją gry.

Psychologiczny thriller niedawno pokazał swoje piękne oblicze, za sprawą prezentacji użytych w produkcji technologii. Tym razem dostaliśmy filmowe intro, wprowadzające graczy w klimat serii. Trzeba tu przypomnieć, że tytuł łączy dwie części Layers of Fear i dodatek Inheritance, a scenariusze obu produkcji zostały rozbudowane.

Za przeniesienie serii na silnik Unreal Engine 5 oraz liczne ulepszenia (m.in. śledzenie promieni, technologia HDR i rozdzielczość 4K) i rozbudowanie historii odpowiada Anshar Studios. Przypomnę, że także oni udoskonalali wcześniej Observer: System Redux, inny bardzo udany thriller Bloober Teamu.

„Płótno czeka na ostatnie pociągnięcie pędzlem. Scena domaga się głównego aktora. Powieść potrzebuje finalnego rozdziału. Pora stawić czoła swoim lękom. Po. Raz. Ostatni.”

Krakusi zapowiedzieli także, że Layers of Fear otrzyma wersję demonstracyjną. Będzie ona dostępna na PC, od 15 maja od godziny 17:00 do 22 maja do północy. Premiera gry zapowiedziana jest na 15 czerwca tego roku, a tytuł wyjdzie na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X.