Layers of Fear pokazuje swoje piękne oblicze

Oblicze piękne i pełne wizualnych efektów.

Bloober Team we współpracy z Anshar Studios opracowują kolejną część serii horrorów. Layers of Fear to połącznie w jedną całość dwóch już istniejących gier, dodatku Inheritance, uzupełnione o nowe wątki fabularne i przede wszystkim znacznie upiększone. Twórcy zaprezentowali nowe wideo, gdzie pokazują techniczne możliwości najnowszej produkcji.

Tytuł powstaje na silniku Unreal Engine 5 i ma być spektakularną wizualną ucztą, która podkreśli moc tego narzędzia. Nowy Layers of Fear wykorzystuje zaawansowany system oświetlenia Lumen, uzupełniony o pełne możliwości Ray Tracingu oraz efekty wizualne nowej generacji Niagara. Wynikiem tego ma być wyjątkowa grafika, z dynamicznym światłem, realistycznym cieniem i niesamowitymi odbiciami. Wystarczy zobaczyć poniższą prezentację by samemu ocenić, jak to wygląda w akcji.

Jeśli ktoś czuje się zagubiony w związku z tytułem gry, to wyjaśnialiśmy już zamieszanie z literą. Premiera Layers of Fear planowana jest na czerwiec 2023 na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Warto wspomnieć, że to druga – po Observer: System Redux – produkcja Bloober Teamu, którą upiększyło i rozbudowało Anshar Studios.