Przegląd tygodnia (8-14 maja)

O majówce już nikt nie pamięta, więc twórcy wzięli się do roboty w kwestii zapowiedzi. 3 porty, jedna gra trafi na konsole, a o kolejnej po prostu wiemy, że istnieje pod nazwą kodową.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (8-14.05):

Bum Simulator (PC)
DriftCE (PlayStation 4, Xbox One)
Occupy Mars: The Game (wczesny dostęp – PC)
Serial Cleaners – Dino Park DLC (PC, PlayStation 4, Switch, Xbox One)

Nadchodzące premiery (15-21.05):

Trail of Ayash (wczesny dostęp – PC)
Vividlope (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

The Medium (Switch)

Jedna z lepszych gier Bloober Teamu trafi na najsłabszą konsolę. Psychologiczny thriller/horror będzie dostępny w formie streamingu w ramach usługi Nintendo Switch Cloud Gaming. Oznacza to wyższą jakość, niż gdyby tytuł został stworzony na możliwości konsoli. Do obsługi nie będzie potrzebny abonament Nintendo Switch Online. Premiera 2 czerwca w cenie 49,99 euro, czyli ok. 228 zł. Oficjalnego trailera ze Switcha nie ma, więc możecie zobaczyć premierowy na inne platformy.

Gord (PlayStation 5, Xbox Series X)

Miks city buidera z RTS-em w słowiańskich klimatach od studia Covenant.dev, prócz peceta, trafi także na konsole najnowszej generacji. Jak poinformowali twórcy, premiera planowana jest na tegoroczne lato.

Harmony’s Odyssey (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X)

Baśniowa gra logiczna studia MythicOwl w październiku 2022 roku zadebiutowała na PC i Switchu. Teraz, dzięki nowej umowie, studio We Dig Games przygotuje porty i wyda ten tytuł na pozostałych platformach. Jak zapowiedział wydawca, produkcja będzie będzie ulepszana do standardów najnowszej generacji konsol, czyli m.in. 60 klatek na sekundę. Premiera jeszcze w tym roku.

Hexologic (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X)

Kolejna starsza gra ekipy MythicOwl wyjdzie na nowe platformy. Tym razem jest to zbudowana na hexach produkcja logiczna Hexologic. Tak jak w przypadku wspomnianego przed chwilą Harmony’s Odyssey, także i tu za porty, wydanie i ulepszenia odpowiada We Dig Games. Premiera w 2023 r.

Atlas – nazwa kodowa (PC, konsole)

Studio Draw Distance poinformowało, że pracuje nad grą akcji osadzoną w tematyce kryminalnej o nazwie kodowej Atlas. Premiera gry planowana jest wstępnie na 2025 r.

Powiązane gry: