Komornik Nieskruszony – Sylen Studio zwiastuje apokalipsę

Koniec świata poprzedzą nie Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć, ale – o, zgrozo – Lektura!

Michał Gołkowski już wkrótce stanie się jednym z najchętniej przenoszonych na monitory polskich pisarzy. W chwili, gdy piszę te słowa Nova-Tek szykuje adaptację „Sibirpunka”, z kolei Sylen Studios, zespół znany z „MOBY, jakiej nie było” (…i faktycznie nie będzie, bo produkcję zawieszono) pracuje nad aż dwiema grami osadzonymi w uniwersum „Komornika”.

Na rasowego RPG-a poczekamy przynajmniej do 2023. Na rozgrzewkę zespół planuje zaoferować nam visual novelkę, o której co nieco już zresztą pisaliśmy.

Karta katalogowa Komornika: Nieskruszonego wylądowała właśnie na Steamie. Scenariusz zabierze nas do czasów po końcu świata… przy którym jednak Bóg zatrzymał się w pół gwizdka. Po Ziemi snują się jeźdźcy zagłady, natomiast aniołowie apokryficzni mają za zadanie dokonać „inwentaryzacji” naszej planety. Powołują więc do życia tytułowych komorników, którzy muszą odwalić za nich czarną robotę. Główny bohater, Aniketos Pierwszy, wędruje po Europie Wschodniej, gdzie wyszykuje zadłużone dusze, by uporać się z niebiańskim bałaganem.

Rzecz powinna zadebiutować na przełomie III i IV kwartału tego roku. Zwiastun obejrzycie na Steamie, w tzw. międzyczasie załączamy garść screenów.