Jedna trzecia przedsprzedaży Cyberpunka 2077 na PC miała miejsce na GOG

Tak duży udział w sprzedaży jest sporym sukcesem do sklepu, szczególnie w kontekście wyników sprzedaży Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że według zarządu CD Projektu przedsprzedaż Cyberpunka 2077 wygląda bardzo dobrze, a edycje kolekcjonerskie gry, wycenione na 750 złotych, wyprzedały się już w większości regionów. Teraz firma poinformowała, że aż jedna trzecia zamówionych przedpremierowo cyfrowych egzemplarzy gry na PC została zakupiona na GOG.

Po ogłoszeniu daty premiery podczas targów E3, przedsprzedaż zapowiedzianej na 16 kwietnia 2020 produkcji ruszyła w trzech sklepach na PC – Steamie, Epic Games Store i GOG – na stronie producenta można znaleźć linki do wszystkich z nich oraz sklepów Microsoftu i Sony. Odnośnik do GOGa wyróżnia jedna, rzucająca się w oczy informacja – 100% zysków ze sprzedaży tym kanałem trafia do developerów gry. W połączeniu z olbrzymim kapitałem zaufania, jaki CD Projekt RED wyrobił sobie wśród fanów dzięki jakości i wsparciu Wiedźmina 3, informacja ta mogła zachęcić do większego niż w przypadku innych tytułów zainteresowania zakupami właśnie na GOGu.