CD Projekt ma pięć zespołów pracujących nad różnymi projektami

Dwa zespoły związane z Cyberpunkiem 2077, trzeci pracujący nad nową grą w tym samym uniwersum, Spokko z nieogłoszonym projektem i ostatni, wspierający Gwinta.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej zarząd CD Projekt poinformował, że trzy osobne zespoły pracują nad związanymi z Cyberpunkiem projektami – dwa zajmujące się odpowiednio główną grą i trybem wieloosobowym, a trzeci przygotowujący kolejny tytuł AAA, który ma się ukazać do 2021 roku. To ostatnie ma być dla CD Projekt RED „nowatorskim projektem”, jak powiedział wiceprezes, Piotr Nielubowicz, nie wyjawiając jednocześnie więcej szczegółów.

Spółka wskazała też dwa inne zespoły. Pierwszy pracuje nad dalszym rozwojem Gwinta, który otrzymał na koniec czerwca drugie rozszerzenie. Drugi zespół, Spokko, skupia się na nieogłoszonym jeszcze projekcie.

CD Projekt poinformował też, że jest zadowolony z wyników przedsprzedaży Cyberpunka 2077, która przez pierwsze dwa tygodnie prezentuje się lepiej, niż przedsprzedaż Wiedźmina 3 w analogicznym okresie. Gra cieszy się dużą popularnością na rynku chińskim, a jej prognozowana sprzedaż może być w znacznie większym stopniu, nawet 50 procentach, cyfrowa. Poinformowano także, że sprzedawana po 750 PLN edycja kolekcjonerska Cyberpunka 2077 wyprzedała się w większości regionów i nie zostanie wznowiona.