iFun4all zmienia nazwę i przedstawia swoje plany na przyszłość

Krakowska spółka iFun4all poinformowała, że po 10 latach zmieni swoją nazwę na Draw Distance. Zapowiedziała także swoje plany na najbliższe miesiące.

Jesteśmy na finiszu. Po walnym zgromadzeniu czekamy już tylko na potwierdzenie zmiany ze strony KRS. Nasza nowa nazwa, Draw Distance, to termin używany w produkcji gier wideo, ale dla nas oznacza patrzenie szeroko na gry. Chcemy tworzyć produkcje, w których równie mocno liczą się fabuła i postacie, co dynamiczna rozgrywka. Takie, które wyróżniają się w aspekcie wizualnym. Gry o wysokiej jakości, nieosiągalnej dla większości zespołów niezależnych – mówi prezes iFun4all, Michał Mielcarek.

Studio poinformowało, że planuje zwiększenie zatrudnienia i powiększy zespół produkcyjny z 17 do 25 osób. Jest to ściśle związane z nadchodzącymi premierami, bo studio zajmuje się w tej chwili pięcioma projektami. W drugiej połowie tego roku na rynku pojawi się gra akcji Ritual: Crown of Horns, visual novel Vampire: The Masquerade – Coteries of New York oraz „mała produkcja w ramach programu wydawniczego spółki”. Wciął trwają prace nad grą Far Peak, której prezentacja nowej wersji odbędzie się w ramach targów Game Connection Europe.

iFun4all/Draw Distance planuje także start fazy koncepcyjnej nowego projektu – przygodówki akcji, o roboczym tytule Project IF-9.

Spółka poinformowała także, że ubiega się o dofinansowanie w ramach programu Kreatywna Europa oraz złożyła wniosek w ramach programu GameINN.