Poznań przeznaczy 2 miliony złotych na wsparcie branży gier

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak i zastępca Prezydenta Miasta Poznania Bartosz Guss podpisali umowę, której celem jest promocja lokalnych studiów tworzących gry.

Inicjatywa „ZaGRAjmy w Wielkopolsce” ma na celu pomóc developerom z Poznania – pracującym w około 30 studiach – promować się w Europie i Stanach Zjednoczonych podczas imprez targowych. Koordynowany przez Biuro Obsługi Inwestorów projekt wyceniany jest na prawie 2 miliony złotych i stanowi rozwinięcie dotychczasowych działań BOI, które wspiera developerów przy okazji konferencji GIC w Poznaniu, największej tego typu imprezy w Europie Środkowo-Wschodniej, oraz podczas konferencji Quo Vadis w Berlinie.

Zastępca Prezydenta Miasta Poznania podkreślił znaczenie dla branży dwóch dużych imprez organizowanych w Poznaniu – Pyrkonu oraz Poznań Game Arena. Powiedział też, że wierzy, że przy wsparciu ze strony miasta i województwa Poznań będzie mógł się w przeciągu następnych lat pochwalić wielkimi tytułami klasy Cyberpunka 2077 czy Wiedźmina. Program realizowany ma być w latach 2019-2021.