Miedź Jam 2021: Ostatni dzwonek na zapisy! Poznaliśmy harmonogram, jury i prelegentów

Impreza wystartuje już w poniedziałek!

O inicjatywie KGHM-u szerzej pisaliśmy w tym newsie. Tygodniowy jam rozpocznie się 17 maja, a jego uczestnicy (maksymalnie 4-osobowe zespoły) zawalczą o nagrody o łącznej wartości 25 tys. zł.

Na oficjalnej stronie wydarzenia pojawił się jego szczegółowy harmonogram. W poniedziałek (o 18:00) wystąpi Marcin Chludziński (prezes KGHM-u), który ogłosi temat jamu; swoje trzy grosze wtrącą także przedstawiciele Gameplanet.pl oraz better.gaming agency. O 18:30 Paweł Lewandowski (dyrektor naczelny ds. projektów strategicznych) wygłosi wykład „Przyszłość jest z miedzi”, który twórcy powinni obejrzeć w ramach inspiracji.

W kolejnych dniach wystąpią m.in. Maciej Miąsik z Pixel Crow („Jak zabrać się za swoją pierwszą grę?”), Paweł Hrynkiewicz z KGHM-u („Funkcjonowania kopalni. Co może być grą… ?”), Aleksander Kauch z 11 bit studios („Gildia magów – programiści rozgrywki”). Wojciech Kasprzyk z Ringier Axel Springer podpowie „Jak przetrwać po jamie?”, a Piotr Gnyp (Movie Games) porozmawia z niżej podpisanym o tym, „Czy łatwiej grę zrobić, niż ją sprzedać?”.

Dodajmy, że każde z ww. wystąpień będziecie mogli obejrzeć za pośrednictwem naszego kanału na Twitchu. PolskiGamedev.pl jest bowiem jednym z partnerów medialnych wydarzenia.

Projekty będzie można zgłaszać do końca 23 maja. Cztery dni później nastąpi zaś ogłoszenie wyników. Nadesłane projekty oceni jury w składzie:

  • Daniel Lichota (KGHM) – przewodniczący,
  • Łukasz Gołąbiowski (Komputer Świat),
  • Kacper Bańbura (better. gaming agency),
  • Maciej Miąsik (Pixel Crow).

Zarejestrować możecie się pod tym adresem (warto uprzednio zerknąć w regulamin). W tym miejscu znajdziecie natomiast facebookową stronę wydarzenia.