Heading Out: Komu singiel (i teledysk)?

„Same Old Road” ma w sobie szczyptę soulu i łyżkę stołową bluesa.

Czerwcowej zapowiedzi nowej gry Serious Sim trudno było nie przyjąć z łezką nostalgii w oku. Autorom Radio Commandera zamarzył się grywalny następca „Pojedynku na szosie”, „Znikającego punktu” czy „Thelmy i Louise”, a więc kultowych, amerykańskich filmów drogi. Jego rozgrywka ma być „mieszanką wciągającej narracji, kreatora postaci i managera zasobami”, studio odgraża się zresztą, że każde podejście do zabawy będzie „unikalne i spersonalizowane”. Przed przystąpieniem do zabawy tytuł wypyta nas o lęki, marzenia i ambicje, a odpowiedzi wpłyną na opowieść, jakiej doświadczymy. Ponadto w drodze będziemy musieli zadbać o poziom paliwa, naprawić ewentualne usterki muscle cara i podjąć dziesiątki (deklaratywnie) ciekawych wyborów.

A choć Heading Out nadal budzi tyleż wielkie oczekiwania, co wielkie obawy, wiadomo, że zabawie będzie towarzyszyć stosownie posępna ścieżka dźwiękowa. Studio podzieliło się właśnie singlem „Same Old Road”, który wyprodukował Damian Czajka, skomponował Lukas Bonzzi, a za mikrofonem stanął Jay Nemor.

Choć nie są to może Wielkie Nazwiska, trzeba panom oddać, że wywiązali się z zadania nieźle. W dodatku towarzyszący utworowi „teledysk” pozwala nam przyjrzeć, jak w grze przebiegać będzie planowanie podróży, a jak interakcje z postaciami niezależnymi (czy protagonista wda się w bójkę z grupą podchmielonych zakapiorów? Czy zawrze pakt z tajemniczym dżentelmenem?). Nie zabraknie też, rzecz jasna, jazdy po bezdrożach USA.

https://www.youtube.com/watch?v=ZDgAYcZZRJo&ab_channel=SeriousSim

Gra zadebiutuje w bliżej niesprecyzowanym okresie 2022, a więcej dowiecie się o niej ze steamowej karty katalogowej.