Gra Paczka: Trzecia odsłona odbędzie się jeszcze w maju

Łączna suma pieniędzy zebranych podczas wszystkich edycji może przekroczyć milion złotych.

Gra Paczka powraca po nieco ponad roku od poświęconego walce z wykluczeniem cyfrowym debiutu i sześć miesięcy po wymierzonej w ubóstwo Gra Paczce 2. Stojąca za akcją Szlachetna Paczka ponownie chce pomóc ubogim – w tym „seniorom, rodzinom których sytuacja pogorszyła się w wyniku pandemii lub innych nieszczęść, niepełnosprawnym, samotnym rodzicom”. Trzecia zbiórka potrwa od 27 do 30 maja i przybierze znaną formułę – możemy spodziewać się cyklu streamów z udziałem polskich influencerów okołogrowych i konkursów z nagrodami dla wpłacających.

Trzecia edycja wydarzenia przyniesie ponad 70 godzin transmisji prowadzonych na Twitchu. Do tej pory udział w wydarzeniu potwierdzili streamerzy tacy jak Anianiania, Baniak, Bonkol, CTSG, Kaluch czy Yuuhi. Niewykluczone, że znów pojawią się i bardziej gamedevowe atrakcje – w ubiegłym roku dane nam było przecież posłuchać np. wywiadu z Maciejem Miąsikiem. Wpłacający będą rywalizować ze sobą wysokościami przelewów, przy okazji walcząc o gamingowe nagrody od sponsorów – tu na liście znajdują się All In! Games, CD Projekt Red, MSI, Razer i SPC Gear.

Poprzednia Gra Paczka zgromadziła 343 878,39 zł, poprawiając wcześniejszy wynik, wynoszący 331 896,45 zł. Pozostaje życzyć, by kolejny wynik był potrzebny, a stuknie okrągły milion.