Green Hell to jedna z najlepiej sprzedających się polskich gier

Creepy Jar ma powody do hucznego świętowania… choć raczej nie ma na nie czasu.

Jak podała spółka, łączna sprzedaż brutto symulatora przetrwania w amazońskiej dżungli przekroczyła 2,5 miliona egzemplarzy. W komunikacie z końca maja twórcy podawali liczbę 2 mln, więc w niespełna cztery miesiące udało się znaleźć dodatkowe 500 tys. nabywców (w czym z pewnością zasługa dobrego zbytu na konsolach Sony i Microsoftu). Warto zwrócić uwagę, że liczba ta nie uwzględnia wyników wersji na Switcha, do której prawa wydawnicze posiada Forever Entertainment.

Creepy Jar wciąż ma przy projekcie pełne ręce roboty – autorzy i autorki musieli opóźnić premierę dodatku, bo wyszedł… za duży, wraz ze studiem Incuvo przygotowują także edycję VR. Dodajmy, że tytuł niezmiennie cieszy się popularnością, codziennie w dżungli próbuje przetrwać ok. 3600 graczy.

Liczba 2,5 miliona sprzedanych kopii od razu wrzuca grę Green Hella do top 10 najlepiej sprzedających się polskich gier. W zasięgu jest wynik House Flippera (2 530 000, dane z maja), a nawet przebicie Frostpunka i Lords of The Fallen (po 3 mln egzemplarzy).