Przegląd tygodnia (20-26 września)

Niedobitki kopią kryształy, Czerwony Baron odlatuje, pogański bóg lasu walczy z nazistami, szlachcic na zagrodzie równa się z wojewodą, a młody awanturnik dowiaduje się, „Jak wytresować smoka?”.

Aż trzy polskie gry zadebiutowały na Xboksie One, dwie trafiły na Switcha, a najwięcej – już standardowo – pojawiło się na pecetach. Dzieje się więc dużo… a będzie jeszcze lepiej, co widać doskonale po naszym kalendarzu premier.

Premiery polskich gier:

Accident (PC – wyjście z wczesnego dostępu)
Alder’s Blood: Definitive Edition (Xbox One)
Chef’s Tail (Switch)
Dagon: by H. P. Lovecraft (PC – HTC Vive, Oculus Rift, Valve Index, Windows Mixed Reality)
Golf Peaks (Xbox One)
Medieval Dynasty (PC – wyjście z wczesnego dostępu)
Pawnbarian (PC)
Rover Mechanic Simulator (Xbox One)
S.W.A.N.: Chernobyl Unexplored (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

Lumencraft (PC)

Miks Darkwooda i Noity, który z miejsca zachwycił redakcję PC Gamera. Studio 2Dynamic Games postanowiło rzucić nas postapokaliptyczne realia, w których ludzkość walczy o przetrwanie pod powierzchnią Ziemi. Możemy liczyć na strzelanie, rozwijanie bazy i komponent tower defense. Wydawca (Star Drifters) przygotowuje demo, z jakim zapoznamy się za dosłownie kilka dni. Więcej informacji o tej ciekawej produkcji znajdziecie oczywiście u nas.

Citizens (PC)

Połączenie turowego city buildera i gry typu puzzle oraz jedno z większych zaskoczeń minionego tygodnia. W Citizens będziemy wytwarzać oraz przetwarzać pozyskane zasoby, a wszystko po to, by stworzyć dobrze prosperujące społeczeństwo. W strategię Redkar Limited i Unknown Studios zagramy na pecetach w grudniu tego roku.

Red Wings: American Aces (PC, Switch)

Red Wings: Aces of the Sky doczeka się spin-offa; All in! Games zapowiedziało kolejną strzelaninę lotniczą – American Aces. Tym razem developerzy kładą największy nacisk na rozgrywkę online (rywalizację & kooperację). Zainteresowanych podbijaniem przestworzy odsyłam do naszego tekstu. Gra ma trafić na pecety i Switcha, ale kiedy? Nie wiadomo.

The Handler of Dragons (PC)

Jerzemu Calińskiemu zamarzyło się trzecioosobowe RPG, w którym samotny awanturnik rozwija relacje z rodziną, walczy z potworami i prowadzi debaty ze smokami. The Handler of Dragons zadebiutuje we wczesnym dostępie… już dzisiaj, więc miecze w dłoń! W międzyczasie polecam nasz wcześniejszy materiał, z którego dowiecie się, jak porozumiewać się z gadami.

Mythic: Forest Warden (PC)

Studio Beast Games (spółka zależna Console Labs) zapowiedziało grę akcji Mythic: Forest Warden, w której „wcielasz się w pogańskiego boga lasu w czasach II wojny światowej”, by wojować z nazistami. Wiem, jak to brzmi, ale dajmy szansę. Na Steamie twórcy podali już datę premiery (30 czerwca 2022 r.). To trzecia produkcja nad którą aktualnie pracują.

Noble’s Life: Kingdom Reborn (PC)

Gentle Griffons zapowiedziało swój debiutancki „miks symulatora średniowiecznego szlachcica z grą strategiczną”. Zaskakujące jest to, że promuje go PlayWay, choć twórcy nie należą do grupy Krzysztofa Kostowskiego. Na Twitterze prezes oświadczył, iż „jak (autorzy) zainteresują graczy, to chętnie (projekt) sfinansuje”, zgodził się promować go awansem, „z zaznaczeniem pierwszeństwa w umowie wydawniczej”. Czyli zapewne będą wishlisty = będzie wydanie.

Powiązane gry: