Ghostrunner: Ruszyły zapisy do bety

Przy okazji poznaliśmy datę premiery… albo i nie.

Ghostrunnera od One More Level bynajmniej nie trzeba naszym czytelnikom przedstawiać. W końcu to on zwyciężył w niedawnym Digital Dragons Indie Celebration, a ponadto zwrócił uwagę weteranów z 3D Realms i już teraz może pochwalić się dużym zainteresowaniem (jego demo sprawdziło w ciągu tygodnia ponad 100 tys. graczy!).

Zaprezentowany podczas Gamescomu materiał jest może i skromniejszy niż trailer i długi gameplay z Summer of Gaming, ale i tak polecamy go wszystkim miłośnikom cyberpunkowych metropolii, złowieszczych AI, biegania ścianami i szermierki (do)słownej.

Teaser obiecuje, że więcej szczegółów poznamy już 15 września. Co więcej: właśnie ruszyły zapisy do betatestów. Zainteresowani powinni dołączyć do oficjalnego Discorda gry i wypełnić stosowny formularz.

Nawiasem mówiąc: przez chwilę na Steamie był dostępny zwiastun, który zawierał informację o potencjalnej dacie premiery (27 października). All in! Games już go jednak usunęło i – jak twierdzi – „finalna data premiery tego tytułu jest w trakcie ustalania”.

„Informujemy, że doszło do technicznej pomyłki, w wyniku której na platformie Steam pojawiła robocza wersja trailera i została ona niezwłocznie zamieniona. Nie należy traktować daty, która się tam pojawiła jako wiążącej, czy też prawdopodobnej, gdyż jak wspominamy powyżej, decyzja odnośnie oficjalnej daty premiery jest w trakcie ustalania”.

– czytamy w komunikacie.

Dodajmy, że prezeska One More Level, Iwona Cygan-Opyt, zrezygnowała z funkcji na krótko po wycieku. Od razu pojawiły się pogłoski, że uczyniła to w związku z przedwczesnym ujawnieniem daty debiutu, acz w rozmowie z „Pulsem Biznesu” Artur Górski z relacji inwestorskich One More Level poinformował, iż rezygnacja Cygan-Opyt jest jest związana z jej nowymi planami zawodowymi.