„CD-Action”: Ruszyła zbiórka crowdfundingowa

W ciągu raptem kilku godzin udało się zebrać więcej, niż przez miesiąc wpłacono na reaktywację „Secret Service’u”!

Sytuację wokół najstarszego pisma dla graczy w Polsce relacjonujemy od kwietnia, gdy redakcja otrzymała wypowiedzenia (o czym donosiliśmy zresztą jako pierwsi). Historia, niczym dobry thriller, zaczęła się od trzęsienia ziemi, a potem było tylko intensywniej: Adam Bednarek z Polygamii przedstawił w swoim artykule kulisy konfliktu pomiędzy redakcją a Wydawnictwem Bauer, następnie zaś na horyzoncie pojawił się tajemniczy inwestor. W lipcu maski opadły – okazało się, iż we wrocławski periodyk zainwestowała agencja gamingowa Fantasyexpo.

Już wówczas zapowiedziano, że „każdy będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę” do rozwoju magazynu. Podczas naszego podcastu (Polska w grze #30: Co dalej z “CD-Action”?) przedstawiciele redakcji precyzowali, że w serwisie Beesfund wystartuje niebawem zbiórka crowdfundingowa.

I faktycznie, ta jest dostępna od rana. Gdy piszę te słowa „CD-Action” zebrało ponad 350 tys. zł (dla porównania reaktywowany „Secret Service” zgarnął 284 tys. i to przez miesięczny okres trwania kwesty).

Do wpłat ma nas zachęcić zapowiedź kilku głośnych powrotów oraz film promocyjny, w którym udzielają się wieloletni autorzy, m.in. Jerzy „Mac Abra” Poprawa, Daniel „Cormac” Bartosik, Dawid „spikain” Bojarski i Grzegorz „Krigore” Karaś. Jak tłumaczą: zebrane środki posłużą do stworzenia od podstaw serwisu, postawienia studia oraz rekrutacji nowych członków załogi. W podobny sposób na wpłatach ma skorzystać zaprzyjaźniony „PC Format”.

Zbiórkę możecie wesprzeć pod tym adresem.