Digital Dragons Indie Celebration: Poznaliśmy zwycięzcę!

Użycie liczby mnogiej też byłoby zasadne, bo jury przyznało nagrody specjalne.

„To doskonała okazja, by przekonać się, czym zapewnił sobie miejsce pośród nominowanych tytułów” – pisaliśmy o Ghostrunnerze, gdy na Steamie pojawiło się jego demo. Jak się okazuje, gra krakowskiego studia One More Level zasłużyła nawet na więcej – jurorzy Indie Celebration właśnie wybrali Ghostrunnera najlepszą grą w konkursie. Pierwszoosobowa, cyberpunkowa krzyżówka Mirror’s Edge z Dishonored zdobyła wyróżnienie m.in. dzięki projektom poziomów. Jeden z jurorów, Jakub Rokosz z Fool’s Theory, ocenił:

Ta gra wznosi bieganie po ścianach i zarządzanie płynącym czasem na zupełnie nowy poziom.

Ponieważ polskie produkcje dominowały na liście 50 zakwalifikowanych do finału gier, nie powinno dziwić, że i drugie miejsce na podium zajął rodzimy tytuł. Srebrny medal powędrował do EXOR Studios. Organizatorzy docenili przygotowywaną przez nich grę The Riftbreaker – gatunkową hybrydę łączącą rozbudowę bazy, survival, RPG i grę akcji.

Najlepszą trójkę zamknęła turowa gra fabularna w otwartym świecie fantasy, czyli Stoneshard, przy którym dłubią Rosjanie z Ink Stains Games.

Oprócz gier, które znalazły się na podium, na oklaski zasługuje również Last Oasis od wrocławskiego Donkey Crew – postapokaliptyczne MMO otrzymało nagrodę publiczności.

Wreszcie jurorzy Digital Dragons Indie Celebration postanowili przyznać wybranym grom nagrody indywidualne. Są to odpowiednio:

  • Special recognition Brett Makedonski, Destructoid – Ars Fabulae (Punk Notion, Polska)
  • Special recognition Jakub Rokosz, Fool’s Theory – Not for Broadcast (NotGames, Wielka Brytania)
  • Special recognition Jakub Wójcik, Indie Games Poland – Liberated (Atomic Wolf, Polska)
  • Special recognition Karol Zajączkowski, 11 bit studios – Enemy on Board (Windwalk Games, USA)
  • Special recognition Robert Purchese, Eurogamer – Rhythm Fighter (Echo games, Chiny)

Oficjalną stronę Digital Dragons Indie Celebration na Steamie – a więc i dostęp do wersji demonstracyjnych wielu wyróżnionych pozycji – znajdziecie tutaj. Oprócz Valve i Digital Dragons partnerami akcji są Walkabout oraz AMD.

Powiązane gry: