Winter Survival Simulator dostał demo i trailer

Drago Entertainment próbuje oderwać nas od zmagań z zimową aurą za sprawą… zmagań z zimową aurą?

Co prawda Polki i Polacy doświadczają Symulatora Przetrwania Zimy na żywo, ale nuż chcieliby spróbować nie zamarznąć także na ekranie monitora?

Odłóżmy jednak żarty na bok, zapowiedziana we wrześniu produkcja zabierze nas do parku stanowego w USA, wśród wzgórz Mount Washington. Protagonista będzie miał za zadanie przetrwać, co wymusi na nim roztapianie śniegu i rozpalanie ognia, polowanie, zebranie materiałów, budowę schronienia czy wędrówkę po zdradliwych, górskich urwiskach (oczywiście z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu). Pomysł na tytuł zrodził się z prac nad średniobudżetowym Red Frostem, a więc pierwszoosobowym survivalem toczącym się w otwartym świecie XX-wiecznej Rosji.

Lucjan Mikociak (szef studia) tak komentuje debiut wersji demonstracyjnej:

– Projekt został wzbogacony dynamicznym systemem zmiany pogody. Jednak nie tylko ona będzie wyzwaniem stojącym przed graczami. Okolice Góry Waszyngtona zamieszkuje także drapieżna fauna. Bohater niejednokrotnie będzie musiał się zmierzyć z niedźwiedziem czy wilkiem. By poznać terytoria łowieckie drapieżników, gracz będzie musiał szybko nauczyć się rozpoznawać ich ślady i omijać niebezpieczne miejsca. Każdy kolejny krok musi być dokładnie zaplanowany, by dotrzeć do odległej leśniczówki, z której dopiero będzie można wezwać pomoc

Dodajmy, że o akuratność realiów ma zadbać Marek Kamiński, zdobywca obu biegunów Ziemi, którego zapytaliśmy o wyprawy na Arktykę i Antarktydę podczas specjalnego odcinka „Polski w grze”.

Świeżutki zwiastun tytułu znajdziecie poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=XkyA-D1h73c&feature=youtu.be

Demo sprawdzicie natomiast pod tym adresem.

Z kronikarskiej obowiązku dodajmy, że produkcję wyda Movie Games, a Drago Entertainment wkrótce (prawdopodobnie jeszcze w pierwszym półroczu) zadebiutuje na NewConnect.