Frostpunk: Planszówka i dodatek

11 bit studios pochwaliło się również nowościami w Children of Morta i mobilnym Moonlighterem.

Guerrilla Collective było dla warszawiaków niezłą okazją, by przypomnieć o swoich wydawniczych zdobyczach. Children of Morta, które otrzymało niedawno tryb Nowa Gra+, już wkrótce może liczyć na kolejną grywalną postać. Z kolei Moonlighter po premierze rozszerzenia Between Dimensions zmierza na urządzenia mobilne. Javi Gimenez z Digital Sun Games chwali się, że studio stworzyło całkowicie nowe sterowanie i zmodyfikowało system walki.

11 bit pokazało również artworki i fragmenty rozgrywki z On the Edge, a więc trzeciego (i zarazem ostatniego) DLC do Frostpunka. Przypomnijmy, że akcja ma się toczyć po finale podstawki.

https://www.youtube.com/watch?v=f7TDxFCuY9k&feature=emb_title

Bombę odpalono pod koniec prezentacji. Jakub Wiśniewski, jeden z twórców This War of Mine: The Board Game, zapowiedział planszówkową adaptację Frostpunka. Ma być ona, podobnie jak pierwowzór, moralnie zniuansowana oraz zawierać – czytamy w informacji prasowej – „napędzającą emocjami narrację i śnieg. Dużo śniegu””.

Pierwszy zwiastun możecie podziwiać poniżej, więcej o grze dowiecie się z uruchomionej właśnie oficjalnej strony. Dodajmy, że jesienią autorzy planują ruszyć z kampanią na Kickstarterze.