Frostpunk: On the Edge – Latem znów nawieje śniegu

Zgódźmy się, że to lepsza nazwa dodatku niż Project TVADGYCGJR.

Po wpół prequelowej “Ostatniej jesieni”, która przyszła w styczniu i wyniosła Frostpunka na szczyty list sprzedaży, nadszedł czas na trzecie – i zarazem ostatnie – rozszerzenie do generującej imponujące zyski gry. 11 bit studios właśnie zapowiedziało wydanie dodatku, który domknie opowieść o skutym lodem ostatnim mieście na ziemi – akcja On the Edge rozegra się tuż po dramatycznym finale pamiętanym z “podstawki”.

Po burzy śnieżnej, która przeszła nad Nowym Londynem, z wiecznie niedogrzanej osady wyruszy ekspedycja obarczona “specjalnym zadaniem”. Jak obiecują autorzy, dodatek przyniesie zarówno zmiany w zarządzaniu miastem, jak i – przede wszystkim! – nowe mechanizmy działania na mapie mroźnego pustkowia, przez które brnie karawana.

Trudno powiedzieć, co czeka naszych śmiałków, bo też pierwszy teaser niewiele zdradza… ale słowa narratora mogą przywodzić na myśl pewien film Johna Carpentera.

Równie enigmatyczny jest komentarz Macieja Sułeckiego, głównego projektanta rozszerzenia:

„Tytułowa krawędź symbolizuje linię oddzielającą przeszłość od tego, co ma nadejść. Pomimo iż społeczności Nowego Londynu – która wierzy, iż jest być może ostatnim miastem na Ziemi – udało się przetrwać, to batalia daleka jest od zakończenia. Ludzie staną przed nowymi wyzwaniami, które będą katalizatorem prowadzącym do kolejnych podziałów, problemów i konfliktów bazujących na różnych punktach widzenia i odmiennych perspektywach. To krawędź, nad którą staniesz jako lider ludu, który dopiero co przetrwał największą śnieżną zamieć w historii Frostpunka”.

O tym, co odnajdą wysłannicy naszej przemarzniętej społeczności, dowiemy się latem. On the Edge trafi do wszystkich posiadaczy gry, którzy wykupili przepustkę sezonową – jeśli jeszcze jej nie macie, na Steamie właśnie kosztuje 37 proc. mniej (czyli 79,35 zł). W sklepie Valve trwa zresztą wyprzedaż wszystkich gier studia, więc taniej dostaniemy także samą „podstawkę” lub wydanie z pakietem dodatków i ścieżką dźwiękową.

Powiązane gry: