Frostpunk: On the Edge – Sześć minut gameplayu

„Na krawędzi” znajdziemy się dosłownie i w przenośni.

Po teaserze i zwiastunie filmowym przyszła pora na prawdziwy pokaz rozgrywki, opublikowany na kanale PC Gamera. Trzecie i ostatnie rozszerzenie przeboju 11 bit studios pokaże, co stało się po wielkiej burzy, która uderzyła w Nowy Londyn w finale „podstawki”. Jak mówi w klipie główny projektant gry, Jakub Stokalski, tragiczne w skutkach zdarzenie przyniosło też pewne korzyści. Kataklizm odsłonił np. pokazaną w materiale bazę wojskową wraz z dobrze zaopatrzonymi magazynami, do której trafimy jako wysłannicy miasta-matki.

Wraz ze zmianą mapy będziemy musieli znaleźć nowe sposoby na zapewnienie ludziom warunków do życia. Nie będzie tu generatora ciepła, w okolicy nie uświadczymy zwierzyny, a niektórych budynków nie uda się postawić. Część praw, które będą obowiązywały populację, zostanie odgórnie narzucona przez Nowy Londyn. Nasi ziomkowie będą też oczekiwali dostaw znalezionych dóbr w zamian za dostarczaną nam żywność. Nic dziwnego, że z czasem zaczniemy szukać alternatywnych źródeł utrzymania – i właśnie eksploracja terenów dotkniętych burzą będzie tu główną atrakcją.

Okazało się bowiem, że wśród śniegów przetrwały także inne osiedla. W On the Edge nawiążemy z nimi kontakt i rozpoczniemy współpracę albo wykorzystamy je dla naszych celów. Jak się to skończy, nie wiadomo, w końcu Nowy Londyn też może mieć tu coś do powiedzenia.

Dodatek ukaże się 20 sierpnia – w pierwszej kolejności na pecetach, potem trafi też na konsole.

Powiązane gry: