Frostpunk: Na krawędzi znajdziemy się jeszcze w wakacje

11 bit studios ma receptę na upały za oknem.

Niegdysiejszy „Project TVADGYCGJR”, a więc ostatnie z rozszerzeń warszawskiego city buildera, zadebiutuje już 20 sierpnia. Najnowszy cinematik udowadnia, że „śnieg się zmienia”, a choć obywatele Nowego Londynu przetrwali Wielką Zamieć, wciąż czekają na nich spore wyzwania.

Dodatek ma się rozgrywać tuż po wydarzeniach pierwowzoru i zabrać nas na zupełnie nową („ale równie zamarzniętą”) planszę. Autorzy obiecują enigmatyczną „wyjątkową mechanikę wykorzystywaną na mapie Frostlandu”. Nową zawartość malowniczo opisywał swego czasu Maciej Sułecki, główny projektant On the Edge:

“Tytułowa krawędź symbolizuje linię oddzielającą przeszłość od tego, co ma nadejść. Pomimo iż społeczności Nowego Londynu – która wierzy, iż jest być może ostatnim miastem na Ziemi – udało się przetrwać, to batalia daleka jest od zakończenia. Ludzie staną przed nowymi wyzwaniami, które będą katalizatorem prowadzącym do kolejnych podziałów, problemów i konfliktów bazujących na różnych punktach widzenia i odmiennych perspektywach. To krawędź, nad którą staniesz jako lider ludu, który dopiero co przetrwał największą śnieżną zamieć w historii Frostpunka”.

PS Ptaszki ćwierkają, że już wkrótce powinna zadebiutować zbiórka na planszówkową adaptację Frostpunka, za którą ma odpowiadać Jakub Wiśniewski, jeden z twórców This War of Mine: The Board Game.