Cyberpunk 2077: Redzi znów nadają z Night City

Więcej o wyborze pieśni życia, muzyce zespołu Samurai i instrumentach zniszczenia.

Drugi odcinek rozpoczętej w czerwcu serii otwiera rzut oka na warianty pochodzenia protagonisty. V może zacząć jako wywodzący się z pustyni nomada romantyk, który rusza do Night City odcięty od rodziny. Alternatywny scenariusz zakłada bliską znajomość metropolii – ten typ bohatera od małego żyje na ulicy. Trzeci wybór pozwala nam wcielić się w ekspracownika korporacji Arasaka. Autorzy obiecują, że wskazane pochodzenie będzie rezonowało w całej grze, pozwalając np. przejrzeć prawdziwe intencje pracodawcy albo dogadać się z potencjalnym wrogiem. Jednocześnie CDP Red ponownie uspokaja, że wybór jednej ścieżki nie odetnie drogi do lokacji takich jak pustynia, na której zaczynają nomadzi. Każdy może też spotkać np. Padre, opiekuna „dzieci ulicy”.

W dalszej kolejności „Night City Wire” przybrało formę minidokumentu, w którym przyjrzeliśmy się pracy szwedzkiej punkowej kapeli Refused. Antysystemowe utwory, które panowie nagrywają dla CD Projektu Red, są w erpegu grane przez zespół Samurai. Jak dowiedzieliśmy się z materiału, rejestracja krzyków staje się poważnie utrudniona, gdy stoi za tobą polski reżyser dźwięku i narzeka na akcent lub zgubione sylaby. I chociaż wokalista sam nie gra, dostrzega w Samurai przyszłą inkarnację zespołów takich jak Refused. Aha, jest też czwarty już utwór ze ścieżki dźwiękowej!

Na koniec przyszło nam zobaczyć krótki wyciąg z czekającego w grze uzbrojenia. Broń palna, dla przykładu, to w Cyberpunku 2077 nie tylko zwykłe karabiny. Mamy więc pukawki z kategorii power, które pozwalają oddawać strzały o kontrolowanym rykoszecie. Jest też oręż, który w zaawansowany technologicznie sposób wypluwa przebijające wszystko kawałki metalu. Tym, którym nie podoba się celowanie, twórcy polecają samonaprowadzającą broń typu smart. Zawsze można też wybrać walkę wręcz – dziś poznaliśmy np. dekapitujące właściwości termokatany. Listę narzędzi zniszczenia uzupełnią cyberdodatki. Mogą to być np. chowane w ramionach ostrza z pierwszego zwiastuna, mocarne „pięści goryla” albo wszczep, dzięki któremu oddajemy wyższe skoki.

Cały drugi odcinek Night City Wire możecie poniżej.

No właśnie, jeszcze jedno: z materiału jasno wynika, że premiera nie została przełożona. Cyberpunk 2077 ukaże się 19 listopada na pecetach, PlayStation 4 i Xboksie One, a potem także na konsolach nowej generacji.

Powiązane gry: