Front Mission powraca!

Poznaliśmy w końcu tytuły gier, które widnieją na umowie  Forever Entertainment ze Square Enix.

Podczas pokazu Nintendo Direct spółka z Gdyni ujawniła, że pracuje nad odświeżeniem kolejnych dwóch klasyków: Front Mission 1st: Remake i Front Mission 2: Remake. Będą to uwspółcześnione adaptacje klasycznych tytułów: z ulepszoną grafiką i sterowaniem oraz nowymi aranżacjami ścieżki dźwiękowej. Pierwsza odsłona taktycznej RPG-a z mechami w rolach głównych pojawi się na Switchu już latem tego roku. W pracach nad realizacją obu projektów udział biorą Forever Entertainment, MegaPixel Studio i Storm Trident, wszystkie z Grupy FE.

W roku 2090 światowe konflikty to głównie walki gigantycznych machin wojennych zwanych Wanzerami. Wyspa Huffmana, jedyne miejsce, gdzie Oceania Cooperative Union (OCU) i Zjednoczone Stany Kontynentalne (UCS) dzielą granicę lądową, jest punktem zapalnym konfliktu.

Warto dodać, że Front Mission 2: Remake będzie pierwszym oficjalnym wydaniem tej gry poza rynkiem japońskim.

Są to kolejne produkcje w portfolio spółki Forever Entertainment związane ze znanymi na świecie markami. Studio wydało już takie tytuły jak Fear Effect: Sedna czy Panzer Dragoon: Remake, w tej chwili produkuje zaś m.in. Fear Effect: Reinvented, The House Of The Dead: Remake, Panzer Dragoon II Zwei: Remake czy Night Slashers.