Front Mission z datą premiery, prezentacją i kolejną zapowiedzią

Raz, dwa, trzy, we remake’i Front Mission będziesz grał ty. I pewnie setki tysięcy innych graczy.

Dużo się działo u Forever Entertainment, wydawcy uwspółcześnionych adaptacji klasycznych tytułów. Na mocy umowy ze Square Enix, rodzime MegaPixel Studio i Storm Trident – oba z grupy FE, wzięły się za usprawnianie pierwszych dwóch części serii Front Mission. Obie mają trafić na Switcha. Zapowiedź taktycznych RPG-ów z mechami w rolach głównych miała miejsce na początku lutego tego roku, kiedy zobaczyliśmy w akcji Front Mission 1st: Remake. Teraz dowiedzieliśmy się, że premiera nastąpi już w listopadzie 2022 r. Ale to nie wszystko.

Podczas najnowszego Nintendo Direct, po raz pierwszy gracze mogli zapoznać się z Front Mission 2: Remake. Dostaliśmy też blisko minutowy gameplay. Jak informuje wydawca, w tę produkcję zagramy w roku 2023. Warto przypomnieć, że tytuł nie był wcześniej dostępny poza rynkiem japońskim. A to nadal nie koniec wieści z tej serii.

Forever Entertainment ujawniło także, że pracuje nad Front Mission 3: Remake. Zajmie się tym oczywiście duet MegaPixel Studio i Storm Trident. Kiedy i na jakie platformy? Nie wiadomo.

Są to kolejne produkcje w portfolio spółki Forever Entertainment związane ze znanymi na świecie markami. Studio wydało już takie tytuły jak Fear Effect: Sedna czy Panzer Dragoon: Remake, w tej chwili produkuje zaś m.in. Fear Effect: Reinvented, The House Of The Dead: Remake, Panzer Dragoon II Zwei: Remake czy Night Slashers.