Forever Skies na blisko 30-minutowym gameplay’u

Studio Far From Home wypuściło demo Forever Skies.

Z tej okazji, rękoma jednego z developerów, powstał blisko 30-minutowy zapis z rozgrywki. Weterani Techlandu kolejny raz przedstawiają swój survival sci-fi opowiadający o świecie, który nie podniósł się po katastrofie ekologicznej. Demo Forever Skies prezentuje bazowe mechaniki, podstawy przetrwania i budowania podniebnego sterowca. Bohater, który jest naukowcem, będzie mógł korzystać z wielu przydatnych urządzeń, w tym m.in. drukarki 3D czy skanera, a w przemieszczaniu się i docieraniu do niedostępnych miejsc przyda się mu np. kusza i nóż. Dostępne demo daje także spojrzenie na mechanikę wirusów i infekcji, ale trzeba uważać, bo gracze mogą zachorować na różne choroby mające wpływ na rozgrywkę.

Celem przygody jest stworzenie antidotum, mogącego ocalić pozostałe przy życiu ludzkie niedobitki. Podróżując personalizowanym sterowcem naukowiec będzie odnajdywać różne surowce, prowadzić specjalne hodowle i przeprowadzać skomplikowane eksperymenty. Wszystko po to, by uratować resztki naszej cywilizacji.

Jeśli zamierzacie ograć demo dostępne na Steamie, to zastanówcie się, czy chcecie oglądać ten długi i zdradzający wiele tajemnic materiał. Forever Skies w tym roku ma trafić na PC, w planach są także wersje na PlayStation 5 i Xboksa Series X|S.