Legends of Amberland II: The Song of Trees ponownie pozwoli zebrać drużynę

Po pierwszej części nie udało się wytępić całego plugastwa w krainie Amberland.

Dlatego Krzysztof Koźmik (designer) i studio Silver Lemur Games pracują nad kontynuacją niezależnego turowego RPG-a. Grupa siedmiu poszukiwaczy przygód ponownie ruszy w świat, przy przeżyć, baśniowe, epickie i heroiczne wydarzenia. Legends of Amberland II: The Song of Trees inspirowane jest klasycznymi grami RPG z lat 90., a twórcy wyliczają takie tytuły jak Might & Magic, Wizardry, Ultima i seria Gold Box. Perspektywa pierwszej osoby, obrót o 90 stopni, ruch siatki, turowa szybka walka i eksploracja oraz łatwe zarządzanie ekwipunkiem dzięki systemowi obciążania osobistego. Klasyk.

Będzie to produkcja z wielkim otwartym światem do odkrycia, gdzie czekają zarówno główne zadania fabularne, jak i liczne przygody poboczne. Jak podkreślają twórcy, ukończenie nie zajmuje wielu godzin i nie wymaga niekończącego się grindu. Co więcej, w tytuły Legends of Amberland można grać w dowolnej kolejności. Seria dzieli ten sam świat i wydarzenia historyczne, ale każda z części ma odrębną i niezależną fabułę.

Niestety nie wiemy, kiedy wyruszymy do walki w krainie Amberland, gdyż data premiery nie została ujawniona. Ze strony gry wynika, że tytuł wyjdzie na PC (karta Steam) oraz konsoli Nintendo Switch.