Przegląd tygodnia (26 września – 2 października)

Za nami wyjątkowo skromy tydzień.

Chodzi oczywiście o zapowiedzi, bo premier znów było sporo. Dwie spółki giełdowe zapowiedziały kontynuacje swoich hitów, kolejna robi grę o wszystkim, a najwięcej konkretów dało niezależne małe studio. Jeśli jednak chcecie pograć, to cztery propozycje na różne platformy czekają na Wasze portfele. Trzy to porty już wydanych na PC gier, a czwarta to wczesny dostęp do morza.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (26.09-2.10):

9 Clues 2: The Ward (Switch, Xbox One)
Crossroads Inn: A Fantasy Tavern Sim (Switch)
Destroyer: The U-Boat Hunter (wczesny dostęp – PC)
Weedcraft Inc. (PlayStation 4, Xbox One)

Nadchodzące premiery (3-9.10):

Kamikaze Veggies (Xbox One)
Medieval Dynasty (PlayStation 5, Xbox Series X)
Priest Simulator (wczesny dostęp – PC)
Serial Cleaners (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

Legends of Amberland II: The Song of Trees (PC, Switch)

Kontynuacja wydanego w 2019 roku RPG-a, inspirowana produkcjami z lat 90. Silver Lemur Games wylicza tytuły Might & Magic, Wizardry i Ultima, więc wszystko staje się jasne. Pierwszoosobowa, klasyczna perspektywa, turowy system podróży, wpickie walki i drużyna gotowa do walki ze złem, które czai się w krainie Amberland.

Election Town (PC)

Spółka giełdowa Polyslash reklamuje tę grę jako symulator życia w małym miasteczku z politycznym akcentem. Wygląda jak zrobiona z kupionych assetów low poly produkcja o wszystkim. I niczym. Wyliczmy: poznawanie sąsiadów, budowa i dekoracja domu, kupowanie rzeczy, dbanie o reputację, dyskusje z ludźmi, bijatyki, jazda w koszu na zakupy, roznoszenie gazet. Co zaskakuje, spółka giełdowa podała nawet datę premiery: drugi kwartał 2023 r.

Cooking Simulator 2 (PC, konsole)

Spółka Big Cheese Studio poinformowała, że trwają prace nad kontynuacją wielkiego kucharskiego hitu. Cooking Simulator to ponad 700 tysięcy sprzedanych kopii (dane ze stycznia 2022 r.), więc decyzja nie dziwi. Jedyne co wiemy to platformy docelowe: PC i konsole. Przypomnę tylko, że jest to rozbudowany symulator gotowania, który trafił praktycznie na wszystkie możliwe sprzęty.

Barn Finders 2

Kolejna spółka zapowiedziała prace nad drugą częścią swojej gry. Duality Games przemianowała tajemniczy projekt ukrywający się pod nazwą „Big Project” na Barn Finders 2. Trzeba wspomnieć, że jest to gra na podstawie znanego programu telewizyjnego, gdzie po opuszczonych stodołach szukamy starych rzeczy, odnawiamy je i sprzedajemy z zyskiem.

Powiązane gry: