PolskiGamedev.pl Game Jam

Motyw przewodni jamu poznamy już w poniedziałek 19 lipca, podczas otwierającego imprezę streamu. Co potem? Chętni będą mieli raptem tydzień, by wymyślić założenia swoich gier, stworzyć ich mechaniki, oprawę, a na koniec: przygotować trailer, który ujmie profesjonalne jury.

Pierwsza edycja PolskiGamedev.pl: GameJam odbędzie się w dniach 19-25 lipca, ale chętni mogą zarejestrować się na nią już dziś (za pośrednictwem oficjalnej strony), warto również zainteresować się facebookową stroną inicjatywy. Codziennym zmaganiom będą towarzyszyć wykłady uznanych praktyków, m.in. Michała Króla (Toadman Interactive, do niedawna: 11 bit studios), Macieja Szcześnika (Warszawska Szkoła Filmowa), Filipa Szeląga (Techland) oraz Roberta Podgórskiego (BlackMoon Design). Uczestnicy będą mogli porozmawiać o jamie i o swoich grach na dedykowanym do tego kanale na Discordzie.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Indie Games Polska oraz Warszawska Szkoła Filmowa, partnerami strategicznymi: KGHM Polska Miedź oraz Totalizator Sportowy. Patronatami i matronatami objęło nas ponad 40. developerów, wydawców, agencji i organizacji pozarządowych.

Więcej informacji znajdziecie w naszym obszernym tekście.