PolskiGamedev.pl: GameJam: Ruszyła rejestracja!

Uczestnicy tygodniowego maratonu tworzenia gier mogą liczyć na zdobycie cennych nagród i równie cennej wiedzy.

Motyw przewodni jamu poznamy już w najbliższy poniedziałek, podczas otwierającego imprezę streamu. Co potem? Chętni będą mieli raptem tydzień, by wymyślić założenia swoich gier, stworzyć ich mechaniki, oprawę, a na koniec: przygotować trailer, który ujmie profesjonalne jury.

– Game jamy uchyliły drzwi do gamedevu dziesiątkom, a może wręcz setkom twórców. To szansa na zdobycie praktycznej wiedzy z różnych dziedzin gamedevu, integrację branży i networking, ale – może przede wszystkim – bardzo dobra zabawa.

– zapewnia Jakub Wójcik, prezes Fundacji Indie Games Polska.

Pierwsza edycja PolskiGamedev.pl: GameJam odbędzie się w dniach 19-25 lipca, ale chętni mogą zarejestrować się na nią już dziś (za pośrednictwem oficjalnej strony), warto również zainteresować się facebookową stroną inicjatywy. Codziennym zmaganiom będą towarzyszyć wykłady uznanych praktyków, m.in. Michała Króla (Toadman Interactive, do niedawna: 11 bit studios), Macieja Szcześnika (Warszawska Szkoła Filmowa), Filipa Szeląga (Techland) oraz Roberta Podgórskiego (BlackMoon Design). Uczestnicy będą mogli porozmawiać o jamie i o swoich grach na dedykowanym do tego kanale na Discordzie.

Nazwiska zwycięzców ogłosimy 29 lipca. Najlepsi z najlepszych mogą liczyć na:

I miejsce – Konsole Nintendo Switch + gra + gadżety polskigamedev.pl
II miejsce – Konsole Nintendo Switch + gadżety polskigamedev.pl
III miejsce – Konsole Nintendo Switch Lite + gadżety polskigamedev.pl.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Indie Games Polska oraz Warszawska Szkoła Filmowa, partnerami strategicznymi: KGHM Polska Miedź oraz Totalizator Sportowy. Patronatami objęło nas ponad 40. developerów, wydawców, agencji i organizacji pozarządowych.