Dzień po pogrzebie George’a Floyda Polyslash chwali się grą o policyjnych strzelaninach [AKTUALIZACJA]

Floyd zginął tuż po zakupach w sklepie spożywczym… zgadnijcie, gdzie zaczyna się zwiastun, w którym ginie czarnoskóry mężczyzna.

W USA trwają masowe protesty przeciw brutalności policji, w weekend na ulice wyszły setki tysięcy ludzi. Największe z manifestacji miały miejsce w Minneapolis i Waszyngtonie (gdzie uczestnicy otoczyli Kapitol). Co ważne – przebiegały one w większości pokojowo.

Podczas gdy Stany maszerują pod hasłem „Black Lives Matter” i domagają się zasadniczych reform policji (lub nawet jej rozwiązania), Polyslash właśnie ogłosiło (w prasówce rozsyłanej przez Inner Value), że zajmie się wydaniem mobilnego portu Police Shootout z portfolio PlayWaya. Ma to być „kolejny krok krakowskiego dewelopera na drodze do dywersyfikacji źródeł przychodów”. Produkcja powinna zadebiutować na Androidach i iOS-ach w II kwartale przyszłego roku.

Przypomnijmy, że chodzi o niewydany jeszcze na żadnej platformie tytuł, który pozwoli graczom – czytam w informacji prasowej:

„Wziąć udział w akcjach policyjnych, które są oparte na prawdziwych wydarzeniach. Jako policjant gracz będzie miał za zadanie pomagać, chronić i zapobiegać przestępczości w terenie. W ramach rozgrywki będzie można ująć przestępców zarówno po przez  negocjacje , jak i bezpośrednią interwencję przy użyciu broni palnej”.

W jednej z pierwszych scen zwiastuna policjant strzela do czarnoskórego napastnika. (Nadmieńmy, że trailer opublikowano jeszcze przed śmiercią Floyda, acz informacja prasowa odsyła do steamowej karty katalogowej, na której wita nas właśnie rzeczony materiał).

W każdej innej chwili ten news przyjęlibyśmy bez emocji. Ot, laureaci Paszportu „Polityki” tworzą finansową poduszkę dla kolejnego ambitnego tytułu. Jednak zapowiedź gry w obecnym klimacie politycznym pachnie wyjątkową znieczulicą.

 

[AKTUALIZACJA]

Do naszej publikacji odniósł się Krzysztof Mazur z agencji Inner Value, która rozesłała prasówkę do mediów i inwestorów. Jak pisze:

„Wysłany przez nas komunikat prasowy dotyczy zdarzenia biznesowego w spółce Polyslash jakim jest umowa na przygotowanie i wydanie mobilnej wersji gry Police Shootout. Podobnie jak inne komunikaty prasowe został wysłany zarówno do mediów koncentrujących się na giełdzie, jak i opisujących branżę, w której działa spółka. Fakt komunikacji podpisania umowy na wykonanie i wydanie gry na platformy mobilne wynika z obowiązków informacyjnych związanych z procesem upublicznienia spółki.

Sama informacja prasowa miała charakter biznesowy, jej celem było poinformowanie że gra będzie miała również wersję mobilną. Na żadnym etapie nie było intencją nasza lub spółki wykorzystywanie nastrojów związanych z tragicznymi wydarzeniami w USA. Wszystkich, którzy inaczej zinterpretowali komunikat i poczuli się nim urażeni, serdecznie przepraszamy”.