Digital Dragons z mieszaną formułą i pierwszymi nazwiskami

Dwie trzecie online, jedna trzecia – na żywo.

Digital Dragons powraca 7-8 września w ramach kolejnego – po majowym Indie Celebration – wydarzenia online tego organizatora. Wygląda na to, że organizatorzy wierzą w możliwość zorganizowania także „fizycznych” targów, bowiem postanowili przeznaczyć 9 września na bezpośrednie spotkania networkingowe w Krakowskim Parku Technologicznym. Oprócz szansy wymienienia uścisków dłoni z partnerami biznesowymi na gości czeka „cykl paneli poświęconych kobietom w gamedevie”, w tym dyskusje nt. zarządzania zespołami przez kobiety.

Poznaliśmy też pierwszych prelegentów, którzy zabiorą głos podczas cyfrowej konferencji. Mówić do nas będzie m.in. David Jaffe, autor Twisted Metal i God of Wara, a ostatnio także twarz Movie Games. O muzyce w grach opowie kompozytor Darren Korb (dyrektor ds. audio w Supergiant Games), zaś zainteresowanych projektowaniem atrakcyjnych fabularnie poziomów powinno zainteresować wystąpienie, które szykuje Danuta Psuty, level designerka z Flying Wild Hog. Pascal Luban (m.in. główny designer Alone In The Dark: The New Nightmare) powie o kulturotwórczym znaczeniu gier, zaś Christian Fonnesbech podzieli się doświadczeniem w zakresie budowania marki z punktu widzenia producenta i wydawcy. Na Digital Dragons odbędzie się w sumie 48 paneli i wciąż można zgłosić swój udział.

W planach znajduje się także rozdanie nagród Digital Dragons, które poprzednim razem wyglądało następująco.

Aspirujących developerów powinien zainteresować także „Złoty Bilet Digital Dragons”. Akcja zakłada możliwość ekspresowego nawiązania współpracy z inwestorami i wydawcami, w ramach której można wyłapać do 70 tys. euro dofinansowania. Więcej informacji o naborze poznamy wkrótce, jednak na pewno pomoże w nim strona wydarzenia.