Digital Dragons mierzy się z koronawirusem

Nie obejdzie się bez dodatkowych środków ostrożności. Jeśli zaś trzeba będzie odwołać imprezę, to organizatorzy są gotowi zwrócić pieniądze i uczestnikom, i sponsorom.

W 80 krajach potwierdzono ponad 98 tys. przypadków zakażenia, od wybuchu epidemii zmarło blisko 3400 osób. COVID-19 zbiera coraz większe żniwo, a wraz z kolejnymi przypadkami zakażeń SARS-CoV-2 rośnie ryzyko odwołania imprez masowych. Na PAX East zabrakło m.in. Sony, Kojima Productions, PUBG Corp i Capcomu, natomiast GDC w ogóle się nie odbędzie (przynajmniej oficjalnie). Raptem wczoraj Entertainment Software Association zapewniło, że „monitoruje sytuację” w związku z E3 (sytuacji nie ułatwia, że w Kalifornii stwierdzono najwięcej zakażeń w całym USA, a gubernator wprowadził stan wyjątkowy).

Koronawirus zdążył już namieszać w polskim kalendarzu branżowym, czego dowodem IEM, który odbył się w tym roku bez publiczności (choć ESL przewidywało udział nawet 200 tys. gości!). Pod znakiem zapytania stanęły m.in. Pixel Heaven i Pyrkon. Jeżeli jednak wierzyć przedstawicielom Krakowskiego Parku Technologicznego: organizatorzy Digital Dragons są gotowi na wiele wariantów przyszłości.

W rozsyłanym prasie oświadczeniu czytamy, że impreza odbędzie się w terminie. W trosce o gości z całego świata, zdecydowano się wprowadzić profesjonalnie wyposażony pokój medyczny, kontrole zdrowia przy wejściach do Centrum Kongresowego ICE oraz regularną dezynfekcję przestrzeni eventowej.

KPT bierze jednak pod uwagę również czarny scenariusz. Jak czytamy:

– Jesteśmy również przygotowani na pogorszenie sytuacji zdrowotnej na świecie. Jeśli z powodu dalszego rozprzestrzeniania się wirusa będziemy musieli odwołać wydarzenie, wszyscy jego uczestnicy otrzymają pełni zwrot ceny biletów konferencyjnych. Jeśli chodzi o umowy z naszymi partnerami i sponsorami, wprowadzamy dodatkowe postanowienia regulujące zwrot kosztów sponsoringu.

Digital Dragons powinny się odbyć w dniach 18-19 maja 2020. Niedawno poznaliśmy nazwiska pierwszych prelegentów, do Krakowa mają przyjechać twórcy Darkest Dungeon, Borderlands 3 i Call of Duty: Modern Warfare oraz autorzy Control i Battlefieldów. Już tradycyjnie imprezie towarzyszy Indie Showcase (na który twórcy mogą się zapisywać jeszcze przez nieco ponad tydzień!).