Rusza Digital Dragons Indie Celebration

Ponad połowa nominowanych udostępni dema swoich gier.

Skrót wydarzeń: miesiąc temu Digital Dragons, Walkabout, AMD i Valve wyszły z inicjatywą, która ma pomóc niezależnym twórcom w promocji swojej twórczości. Skoro targi i konferencje trzeba było odwołać, rozumowali, warto wypromować powstające projekty podczas steamowego wydarzenia.

Potem poszło z górki. Ponad 200 twórców wysłało zgłoszenia, a jury (w którym udzielali się reprezentacji Eurogamera, Destructoida, 11 bit studios, Fool’s Theory i Fundacji Indie Games Polska) wyłoniło listę 50 finalistów (ci będą przez 3 dni rywalizować o uwagę odbiorców oraz o nagrody ufundowane przez AMD). Jak już wiecie: Polacy zdominowali listę.

Wydarzenie ruszyło dziś o 15:00. Organizatorzy ogłosili właśnie, że ponad połowa z gier, które wezmą w nim udział, pojawi się na platformie Valve w wersji demonstracyjnej. Co więcej: w wypromowaniu inicjatywy pomogą eksperci z PR Outreach, a streamy poprowadzą prezenterzy TVGry oraz agencji LifeTube (pod jej egidą działają m.in. ZagrajnikTV i NRGeek).

Szczegółowy harmonogram transmisji (oraz lista dostępnych tytułów) jest dostępna w tym miejscu.

PS Rozpiska onlajnowych festiwali robi się naprawdę gęsta! Raptem wczoraj informowaliśmy Was o akcji Guerrilla Collective (w której wezmą udział m.in. 11 bit studios, Walkabout oraz United Label), a  tydzień temu przybliżaliśmy Summer Game Fest (jego gwiazdą ma być CD Projekt Red).