Guerrilla Collective: Ruszyły zapisy na festiwal gier niezależnych

Między 6 a 8 czerwca na wirtualnej scenie pokażą się Larian czy Paradox Interactive, a także polskie 11 bit studios, Walkabout i United Label

Dni poprzedzające pierwotny termin odwołanych targów E3 przyniosą nowe ogłoszenia, zwiastuny i pokazy rozgrywki od „najgorętszych wydawców i developerów z całego świata”. Jak przystało na imprezę „partyzancką”, wydarzenie zapowiedziała seria tajemniczych tweetów od, jak się okazało, przyszłych wystawców. Tak wyglądał element układanki pokazany przez twórców Frostpunka i This War of Mine:

Do innych wystawców, którzy potwierdzili swój udział, należą wspomniane Larian Studios i Paradox Interactive, jak i Coffee Stain (Goat Simulator, Satisfactory), Funcom (Mutant Year Zero, Conan Exiles), Humble Bundle, Rebellion (Evil Genius 2), United Label (wydawca Roki i Eldest Souls), Versus Evil (wydawca Pillars of Eternity 2), ZA/UM (Disco Elysium). Organizatorzy czekają na kolejne zgłoszenia od indie developerów – formularz można wypełnić w tym miejscu. Zapisy trwają do 15 maja.

Gospodarzem wydarzenia będzie Greg Miller. Guerrilla Collective stanowi pierwszy punkt programu zaplanowanej na 6 czerwca wirtualnej imprezy dla graczy, podczas której odbędą się też Paradox Insider, PC Gaming Show oraz Future Games Show. Kolejne pokazy w ramach Guerrilla Collective zaplanowano 7 i 8 czerwca. Transmisje na Twitchu i Steamie ruszają o godz. 19 polskiego czasu.

Guerrilla Collective to jedna z wielu zaplanowanych na lato wirtualnych imprez poświęconych grom. Tydzień temu pisaliśmy o Summer Game Fest, które w międzyczasie doczekało się wstępnej rozpiski – już wiemy, że 11 czerwca w ramach SGF zobaczymy prezentację Cyberpunka 2077.