Summer Game Fest: Czteromiesięczna odpowiedź na E3

Na wirtualnej scenie wystąpi m.in. CD Projekt RED z Cyberpunkiem 2077.

Targi E3 w Los Angeles zostały odwołane i nie doczekają się oficjalnego cyfrowego odpowiednika. Tymczasem Geoff Keighley, człowiek stojący za organizowanym od 2014 roku The Game Awards, przygotowuje Summer Game Fest. Ruszający w tym miesiącu cykl sieciowych imprez potrwa do sierpnia. Obejmie m.in. zapowiedzi nowych tytułów, pokazy rozgrywki, zdalny dostęp do przedpremierowych wersji demo oraz wirtualne obchody w samych grach. Wydarzenia z udziałem Keighleya w roli gospodarza będą transmitowane m.in. na Facebooku, Mixerze, Twitchu i YouTubie.

Na liście wystawców, którzy potwierdzili udział w „pierwszej fazie” SGF, znaleźli się CD Projekt Red, 2K Games, Activision, Bandai Namco Entertainment, Bethesda Softworks, Blizzard Entertainment, Bungie, Digital Extremes, Electronic Arts, Microsoft. Private Division, Riot Games, Sony Interactive Entertainment, Valve, Square Enix i Warner Bros. Interactive Entertainment. Nazwy gier, które zobaczymy, nie padły, ale na migawkach przewijających się w zwiastunie imprezy pojawia się m.in. Cyberpunk 2077. Rozpiska wydarzeń ma niebawem znaleźć się na stronie SGF.

Summer Game Fest to tylko jedna z zaplanowanych na lato cyfrowych konferencji poświęconych grom. Od 9 do 14 czerwca potrwa Game Festival z wersjami demo na platformie Steam, w czerwcu odbędzie się też Summer of Gaming przygotowane przez serwis IGN. Organizatorzy tej ostatniej imprezy również potwierdzili, że będą gościć u siebie CD Projekt RED i Cyberpunka 2077. Przypomnijmy, że polska megaprodukcja ma zadebiutować 17 września, a już w czerwcu na rynek trafi okolicznościowa wersja Xboksa One X.