Party Crasher Simulator: Nadchodzi pan maruda

…niszczyciel dobrej zabawy, pogromca uśmiechów dzieci.

No dobrze, nie przesadzajmy – mimo humoru ze szkolnej ławy Glob Games Studio tworzy tytuł do starszego odbiorcy. Zadaniem protagonisty Party Crashera będzie psocenie i psucie imprez za pomocą figli o różnym stopniu szkodliwości. Możemy więc trafić np. na domówkę, podczas której po prostu odetniemy prąd, ale już w kolejnym etapie umieścimy na grillu martwego szczura, zbałamucimy partnerkę kolegi albo zaprawimy czekające drinki środkiem przeczyszczającym.

O dziwo Party Crasher nie będzie historią jednego socjopaty. Oto bowiem nasz bohater, licealista, wstąpi w szeregi towarzystwa, które specjalizuje się w tego rodzaju dowcipasach. By piąć się w hierarchii grupy, musimy sięgać po coraz bardziej „zaawansowane” żarty. Zdobywane dzięki temu punkty reputacji pchną fabułę naprzód i odblokują nowe umiejętności. Gra będzie czerpać ze skradanki, choć pojawią się w niej także np. elementy dyplomacji. Dróg do zwycięstwa, rozumianego jako bezdenny smutek gospodarzy i powszechny chaos, będzie wiele.

Bogaty ma być też katalog uroczystości, które możemy zepsuć. Najważniejszy dzień w życiu dwójki narzeczonych? Stypa po śmierci ukochanego członka rodziny? A może potańcówka, na którą od dawna czekał dom spokojnej starości? W Party Crasherze zniszczymy te i jeszcze więcej okazji! Dodatkową motywację do szkodzenia bliźnim zapewnią wyzwania oraz zadania poboczne.

Oddajmy głos Karolowi Marcinkowskiemu, wiceprezesowi Glob Games:

„Nasz nowy projekt to gra o wyraźnie humorystycznym charakterze, a sama rozgrywka będzie mocno rozbudowana i zróżnicowana. Tytuł pozwoli na realizację bardzo różnorodnych akcji i dowcipów. Zgniłe jaja w sypialni? Karaluchy w sałatce? Pokłócenie młodej pary? To tylko niewielka część dowcipów, których zrobienie umożliwi Party Crasher Simulator”.

Jeśli zmęczeni pandemiczną izolacją marzycie o takich rozrywkach, zajrzyjcie na stronę gry na Steamie. Pecetowa premiera planowana jest na drugą połowę przyszłego roku. Potem gra pojawi się na Switchu oraz „najprawdopodobniej” na konsolach Sony i Microsoftu tak obecnej, jak i następnej generacji.