Cyberpunk 2077: od niechęci po owoc miłości

Długą drogę przeszła gra CD Projektu RED.

O premierowych kłopotach Cyberpunka 2077 pisaliśmy wielokrotnie, zresztą każdy szanujący się gracz doskonale o nich pamięta. Wydana w grudniu 2020 roku gra ciągle była łatana, oceny odbijały się od dna, a sprzedaż rosła aż osiągnęła imponujący pułap. Aktualne recenzje graczy na Steamie są w większości pozytywne (79% z ponad 508 tysięcy opinii), co przełożyło się także na nominację do nagrody Steam Awards. Zresztą nie jedynej dla polskiej gry.

Na ujawnionej właśnie liście zwycięzców, Cyberpunk 2077 stał się owocem miłości graczy. Wśród pokonanych jest Deep Rock Galactic, Dota 2, także ratowane latami No Man’s Sky i Project Zomboid. Jest to duże wyróżnienie dla CD Projektu RED, bo pokazuje, że kierunek w którym zmierzają jest tym właściwym.

„Z tej gierki żadna nowość, a członkowie zespołu stojącego za nią już od dawna nie myślą o debiucie swojego dziecka. Ale że rodzice z nich na medal, to wciąż je wspierają, wydając nowe aktualizacje po tych wszystkich latach.”

Najważniejszą nagrodę Steam Awards – czyli tytuł Gry Roku – zdobył Elden Ring od studia FromSoftware.

Studio CD Projekt RED zapowiedziało fabularny dodatek Phantom Liberty, a do gry zatrudnione zostały znane osoby: m.in. była gwiazda filmów dla dorosłych Sasha Grey i brytyjski aktor Idris Elba. Jego premiera na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S zapowiedziana jest na nieokreślony dzień 2023 roku.

Warto podkreślić, że Cyberpunk 2077 – oraz 8 innych polskich gier – znalazł się także w zestawieniu największych hitów 2022 roku na Steamie.