Przegląd tygodnia (2-8 stycznia)

Metroidvania, zręcznościówka i przygodówka – tym razem jest różnorodnie.

Tak, tydzień bez zapowiedzi symulatora nie jest tygodniem straconym. W Hank: Drowning On Dry Land ruszymy w podróż w czasie, Taxi Copter pozwoli dorobić na taksówce (a grę tworzy człowiek, który nie umie programować), a w Burnhouse Lane przeżyjemy przygodę, choć lekko nie będzie. W premierach też skromnie. Miniony tydzień to dwie gry na konsole, a aktualny – trzy propozycje na PC.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (2-8.01):

9 Clues 2: The Ward (PlayStation 4, PlayStation 5)
Crime Secrets: Crimson Lily (Switch)

Nadchodzące premiery (9-15.01):

Criminal Expert (PC)
Gatewalkers (PC)
SimRail – The Railway Simulator (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Hank: Drowning on Dry Land (PC)

Studio My Next Games, twórcy m.in. roguelite Soulblight, zapowiedziało metroidvanię Hank: Drowning On Dry Land. To gra o podróżach w czasie, w której gracz wcieli się w strażnika Hanka, który podejmie walkę „z sadystycznym mózgiem” nazywanym The Unraveler. A wszystko po to, by uwolnić swojego przyjaciela. Produkcja ma być krótka i darmowa, bo powstała z dotacji rządowej na prace nad prototypem gry wideo.

Taxi Copter (PC)

Prosta zręcznościówka, w której gracze wcielą się w rolę taksówkarza latającego helikopterem. Tytuł tworzy samodzielnie Jakub Jaszczerski (na Steamie jako JJ Studio), który sam przyznaje: „wydaję grę nie umiejąc programować – w klasycznym tego słowa znaczeniu. Gra jest w 99% w visual script – ostatnio mi podpowiada chatbotGPT, co jest fajną ciekawostką, jak ten bot laikom otwiera dostęp do dokumentacji na nowym poziomie”. Premiera we wczesnym dostępie już za niedługo, a pełna ma trafić na Steama za 2-3 miesiące.

Burnhouse Lane (PlayStation 4, Switch, Xbox One)

Przygodówka Burnhouse Lane studia Harvester Games, za sprawą Feardemic trafi na konsole. Gra przedstawia historię pielęgniarki Angie Weather, która próbuje wykonać pięć niemożliwych zadań, aby odzyskać swoje życie. Na graczy czekają zagadki, odrobina walki i elementy survival horroru. Data premiery nie jest znana.

Powiązane gry: