Cyberpunk 2077: Phantom Liberty oficjalnie zaprezentowany

Podczas prezentacji Cyberpunk 2077 Night City Wire studio CD Projekt RED pokazało trailer zapowiadanego dodatku fabularnego.

„Ja, V, uroczyście przysięgam, że będę wiernie służyła Nowym Stanom Zjednoczonym Ameryki.”

Widmo Wolności będzie utrzymane w szpiegowskim klimacie i będzie osadzone w zupełnie nowej dzielnicy olbrzymiego miasta Night City. Gracze ponownie wcielą się w V, któremu (lub której) będzie towarzyszył Johnny Silverhand, a w tej roli wystąpi oczywiście Keanu Reeves. Jak słuchać w trailerze, nie jest on zadowolony ze złożonej Nowym Stanom Zjednoczonym Ameryki przysięgi.

CD Projekt RED zapowiada, że Phantom Liberty trafi w 2023 roku na PC, PlayStation 5, Stadię i Xboksa Series X|S. Wynika z tego, że studio porzuciło tak krytykowane wersje na PlayStation 4 i Xboksa One. Wskazuje na to także najnowsza aktualizacja o numerze 1.6 (nazwana także Edgerunners Update), która ma być ostatnią łatką wypuszczoną na konsole poprzedniej generacji.

Na koniec dla chętnych cała, 23 minutowa prezentacja Cyberpunk 2077 — Night City Wire: Edgerunners Special. Omawiana była gra, aktualizacja, dodatek i serial Cyberpunk: Edgerunners.