Cyberpunk 2077 działa na Tesli S Plaid lepiej niż na PS4

Na nowym samochodzie Elona Muska ogramy także niezależną perełkę rodem z Gliwic.

W styczniu ubiegłego roku miliarder zapowiadał, że Wiedźmin 3 i Cyberpunk 2077 pojawią się w nowych modelach Tesli. Firma pochwaliła się właśnie, że ta pierwsza gra, rzeczywiście, działa. Co więcej: całkiem płynnie.

Sam Musk wypunktował że build ma hulać płynnie dzięki zastosowaniu procesorów AMD Ryzen oraz AMD Radeon RDNA 2 GPU.

„Nigdy nie było samochodu wyposażonego w najnowocześniejszą technologię komputerową, najnowocześniejsze systemy informacyjno-rozrywkowe. To jest wydajność na poziomie PlayStation 5!”

– prężył muskuły podczas konferencji prasowej. Jak zaświadczają obecni na evencie dziennikarze The Verge, kosztujący ok. 130 tys. dolarów Model S Plaid rzeczywiście pozwala odpalić Cyberpunka 2077 w sporej liczbie klatek na sekundę. Na Reddicie pojawiła się również garść zdjęć/screenów,

To jednak nie wszystko! W modelu S Plaid pojawi się także Sky Force Reloaded, a więc rozpisany na 15 misji shoot’em up od gliwickiego Infinite Dreams. Przypomnijmy, że oryginał debiutował w zamierzchłym 2004, na zapomnianym przez historię systemie operacyjnym Symbian i Pocket PC. Następnie gra trafiła na webOS-a, iOS-a, Androida, PSP, pecety, PS4, XBO oraz Switcha.