Ghostrunner 2 dalej powstaje w One More Level

Wczorajsza wiadomość wywołała nieco zamieszania (również z naszej winy). Prostujemy zatem: krakusi dalej pracują nad grą. I to za ładne pieniądze!

Jak informowaliśmy All in! Games, One More Level i 505 Games podpisały porozumienie trójstronne. Na jego mocy polskie firmy rezygnują z praw do Ghostrunnera, który staje się własnością włoskiego wydawcy. Pierwsza z nich otrzyma z tego tytułu 1,56 mln euro, druga zaś: 1,04 mln euro.

Ogłoszona właśnie umowa nijak jednak nie unieważnia ustaleń z ubiegłego roku: One More Level wciąż pracuje nad Ghostrunnerem 2, którego początkowy budżet zaplanowano na 5 mln euro. Wyłącznym właścicielem praw autorskich do tytułu jest 505 Games.

– Porozumienie zapewnia nam dodatkowy dochód z komercjalizacji Ghostrunnera w ustalonej z góry wysokości, którego wypłata wzmocni budżet Spółki oraz realizowanych przez nią projektów. Propozycja 505 Games w sprawie ryczałtowego, bezpośredniego rozliczenia tantiem wyszła naprzeciw naszym oczekiwaniom, a jej złożenie traktujemy jako kolejny przejaw partnerskich relacji między 505 Games a OML i owocnej współpracy w rozwijaniu uniwersum Ghostrunnera

– skomentował na łamach Strefy Inwestorów Szymon Bryła, prezes One More Level.