Crossroads Inn zmierza na konsole, twórcy opowiadają o dodatkach

Na pierwszy rzut pójdą Psiaki i Robaki.

Mimo początkowych problemów warszawski „symulator gospody” zwrócił się w raptem tydzień, a jego średnia ocen użytkowników odczuwalnie wzrosła (z 51% w momencie premiery do 71% dziś). Od jakiegoś czasu było wiadomo, że Klabater planuje kilka DLC; cztery bezpłatne (z dekoracjami i obiektami użytkowymi) oraz pięć odpłatnych (z nowymi mechanizmami i elementami rozgrywki).

Wydawca postanowił uchylić rąbka tajemnicy na temat tych drugich. Jeszcze w styczniu zadebiutują Psiaki i Robaki, które wprowadzą do gospody z przyległościami sporo nowości. Czyli, czytamy w prasówce:

Liczne zwierzęta domowe i szkodniki, m.in. psy strzegące okolic naszej tawerny oraz koty które zajmą się likwidacją uciążliwych szkodników, takich jak szczury i myszy. Gracze będą mieli okazję przyjąć pod swój dach zwierzaki, które usprawnią proces prowadzenia karczmy i pomogą przepędzić nieproszonych intruzów! Dodatek zawiera m.in. 5 ras psów i 6 ras kotów, które przypadną do gustu wybranym grupom społecznym odwiedzającym naszą tawernę. Pojawią się również dzikie zwierzęta takie jak dziki i lisy, ale również irytujące robactwo m.in. wszy atakujące klientów.

Później ogramy m.in. Płać Chłopie i płacz!, dodatkową zawartość, która skoncentruje się na pracy poborcy podatkowego. Studio ujawniło też nazwy dodatków bezpłatnych (Przytulanki i Całuski, Pakiet Postaci I i II, Grill i Rożen, Żywią i Bronią, Duchy i Dynie) oraz płatnych (Nora, Podkowy i Dowozy, W zdrowym ciele, zdrowy duch), jak i nadchodzące wydarzenia (Święto Boga Płodności, Święto Grillowania, Dożynki, Zaduszki). Ponadto twórcy planują aktualizację, która umożliwi zabawę użytkownikom Maków oraz integrację tytułu ze Steam Workshop.

Niejako przy okazji zapowiedziano wersje na Xboksa One i Nintendo Switch. Te powinny się ukazać w 2020, ale szczegółów brak.