CountryBalls Heroes: Steam wreszcie dopuści grę do obrotu

Memiczna odpowiedź na „Heroesów” ponoć była gotowa już w sierpniu. Do premiery jednak nie doszło, bo na przeszkodzie stanęła polityka Valve.

O sprawie pisaliśmy szerzej w tym materiale. Trzyosobowe Innominate Games przygotowało 7 frakcji, 70 jednostek, dwie kampanie (Polski i USA) oraz osiem map. W teorii twórcy byli gotowi do zwodowania gry…. ale na kilkanaście godzin przed jej premierą wypuścili w świat następujący komunikat:

„Support Steama poinformował nas, że potrzebuje więcej czasu na zrecenzowanie gry w celu dopuszczenia jej do sprzedaży. Normalnie zajmuje im to od 3 do 5 dni, a my obecnie czekamy już ponad 2 tygodnie. Niestety nie wiemy, kiedy recenzja zostanie zakończona, ekipa Steama nie potrafi nam podać konkretnej daty i sugeruje zmianę terminu premiery. I ku naszemu rozczarowaniu, zmiana daty premiery jest teraz jedynym rozwiązaniem”.

Wygląda na to, że Valve zrecenzowało już builda. Pełna wersja ukaże się 16 listopada, co więcej: zespół wykorzystał dodatkowy czas na dodanie dodatkowej zawartości, w tym trybu multiplayer, czterech nowych jednostek i dwóch bonusowych map.

Zwiastun, na którym polska frakcja broni się przed oblężeniem Rosjan, możecie podziwiać poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=WBQvfzd8tAM

Dodajmy, że w CountryBalls Heroes nie zagrają Chińczycy. Autorzy dworują sobie, że produkcja okazała się dla nich „zbyt zabawna”, co ilustrują wymowną grafiką: