CountryBalls Heroes miało debiutować dziś. Pojawi się w IV kwartale. Albo kiedy indziej

Winny ma być Steam.

Dawno nie pisaliśmy o produkcji Innominate Games… a szkoda, bo przecież rzecz wydaje się bliska Polkom i Polakom, wszak bazuje na bardzo popularnym nad Wisłą cyklu Heroes of Might & Magic. W dodatku obtacza znajome mechanizmy w memicznej panierce.

Całkiem niedawno trio autorów zaprezentowało minizwiastun premierowy, na którym możemy się przyjrzeć i polu walki, i mapie świata, i ekranom miast. Co ważne: zespół ogłosił wówczas, że tytuł ukaże się 18 sierpnia, oferując pierwszym odbiorcom 7 frakcji, 70 jednostek, dwie kampanie (Polski i USA) oraz osiem map.

Na kilkanaście godzin przed debiutem twórcy poinformowali o nieprzewidzianym opóźnieniu, zaznaczając że CountryBalls Heroes jest rzekomo „w 100% skończone”.

Powód? Rzućmy no okiem na tę steamową aktualizację:

„Przychodzimy z informacją, która z pewnością nie tylko nam złamała serca. Support Steama poinformował nas, że potrzebuje więcej czasu na zrecenzowanie gry w celu dopuszczenia jej do sprzedaży. Normalnie zajmuje im to od 3 do 5 dni, a my obecnie czekamy już ponad 2 tygodnie. Niestety nie wiemy, kiedy recenzja zostanie zakończona, ekipa Steama nie potrafi nam podać konkretnej daty i sugeruje zmianę terminu premiery. I ku naszemu rozczarowaniu, zmiana daty premiery jest teraz jedynym rozwiązaniem”.

Zapytaliśmy o to tłumaczenie Macieja Miąsika, któremu wydało się ono wiarygodne. Jak podkreślił: również kontrowersyjne tytuły ze stajni Movie Games (Lust from Beyond, Drug Dealer Simulator) doznawały podobnych przesunięć i to „nawet o miesiąc”. Niewykluczone, że Countryballs Heroes, podśmiechujące się przecież z narodowych symboli i stereotypów, wymaga od recenzentów Valve więcej uwagi.

Co więc począć? Wpierw Innominate Games określiło nowy moment debiutu jako „IV kwartał”, następnie zaś: „tak szybko, jak to możliwe”. I w tym szaleństwie jest jednak metoda; oddajmy zresztą głos jego przedstawicielom:

„Według procedur Steama, obecną datę premiery i nowy termin musi dzielić co najmniej 30 dni. Postanowiliśmy więc tymczasowo określić tę datę jako czwarty kwartał 2021 roku. Postaramy się jednak dostarczyć Wam tę grę znacznie szybciej. Po prostu nie znamy obecnie terminu skończenia recenzji, nie wiemy, czy Steam zażąda jakichś zmian w grze i kiedy da nam zielone światło. Ogłosimy Wam pewną datę premiery, gdy to zielone światło będziemy już mieć”.

Na osłodę mamy otrzymać dodatkową mapę oraz dwudziestoprocentową zniżkę na premierową edycję. Studio obiecało także, że „zacznie już prace nad trybem multiplayer”, o który odbiorcy się (słusznie!) dopraszają.