Climber: Sky is the Limit – Polacy (chyba) rzucają wyzwanie Crytekowi

Dowcipnie trzeba zauważyć, że krajowi twórcy wspinają się na wyżyny symulacji.

VR-owemu The Climb (Crytek) wyrasta właśnie konkurent. Tyle, że bardziej realistyczny. Art Games Studio ogłosiło plany na symulator wspinaczki wysokogórskiej, za który ma odpowiadać A2 Softworks. Słowem: notoryczny debiutant; przypomnijmy, że równolegle studio produkuje Drill Deal, dowcipną odpowiedź na odwierty BP/Two-Point Hospital) oraz Gatewalkers (kooperacyjna gra akcji/RPG w realiach fantasy).

Na liście dostępnych lokacji znajdziemy m.in. Mount Everest, Broad Peak czy K2, każda z gór ma się zresztą wyróżniać specyficznymi wyzwaniami (lawinami, różną stromością i warunkami pogodowymi). Poza mechanizmami związanymi ze wspinaczką tytuł zaoferuje elementy survivalu (wyznaczanie trasy, dbanie o temperaturę wyczynowca, zaspokajanie głodu i pragnienia) oraz gry ekonomicznej (przed wyprawą pozyskamy sponsorów, dobierzemy sprzęt i zakupimy żywność). Prezes Art Games, Jakub Bąk twierdzi, że zespół „inspiruje się literaturą dotyczącą tego tematu” (acz nie wiadomo, jaką literaturą) oraz „planuje konsultacje z ekspertami” (personaliów jednak nie podaje).

Gra powinna ukazać się w pierwszej połowie przyszłego roku. Wśród platform docelowych znajdziemy Nintendo Switch oraz „konsole Sony i Microsoftu” (nie jest pewnym, której generacji). Więcej o nadchodzącej produkcji dowiecie się z jej steamowej karty katalogowej.